Про те, що осторонь такої незвичайної ініціативи не лишаться філософи, запевнила професор Людмила Филипович.
— Було б дуже дивно, якби філософія не відгукнулася на створення Православного Університету Святої Софії, оскільки Софія і філософія — спільнокореневі слова.
Сьогодні освіта потребує реформування, і є вузи в Україні, які пішли шляхом цієї реформації — та ж Києво-Могилянська академія або Український католицький університет. Але православна ніша довгий час була не зайнята. Тож, можу повторити слова Папи Римського, який під час зустрічі з Патріархом Московським сказав: «Нарешті».
Нарешті ми дочекалися, коли буде створений такий Вільний Університет, який основною метою, крім того, що було названо, створить платформу для онлайн-освіти, щоб можна було охопити якнайбільше коло людей, які потребують гуманізації не лише освіти, а і своїх знань, свого життя.
Зараз перед освітянами і науковцями стоять зовсім інші завдання: ми маємо давати дітям і всім бажаючим з перших рук ту інформацію, яку здобуваємо самі, ґрунтуючись на своєму науковому досвіді і на найкращих досягненнях, які існують в світі.
Гуманітарії України готові дуже тісно співпрацювати на цьому проекті, представити найкращі свої сили, розробити найсучасніші навчальні програми і запропонувати те, що зможе змінити духовний облік сучасного українця. Він має бути сучасним, продвинутим, дуже освіченим і, на мою думку, віруючим. Тому треба працювати разом над досягненням таких цілей.
Детальніше про Університет можна дізнатися з офіційної Фейсбук-Спільноти
No Comment
You can post first response comment.