4 серпня о 14.00 відбулася презентація книги доктора філософії, почесного професора політології Канади та США Говарда Л. Біддульфа “Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції” (Зала 2).
Учасники: Говард Лорел Біддульф – почесний професор політології; Дмитро Грищук – старший служитель громади Церкви Христової “Місто Сховище” (Київ); Фелікс Понятовський – викладач Українського адвентистського теологічного інституту; Володимир Денщиков – представник Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів; Людмила Филипович – зав. відділом філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України; Анатолій Колодний – президент Української Асоціації релігієзнавців.

Організатор: Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.

Коротко. Книга “Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції” – нове унікальне дослідження чотирьох церков, що походять із США, які стали важливими міжнародними спільнотами вірувань. Видання актуальне і для нашої релігієзнавчої науки. Його поява завершує річне наукове стажування професора Говарда Біддульфа у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України з вересня 2016 по серпень 2017 рр.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували книгу про 4 американські церкви, що нині присутні в Україні

Книгу “Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції” Говарда Біддулфа презентували у Києві. В ній ідеться про церкви, які зародилися в Америці і поширилися по світу, зокрема й в Україні.

На цьому наголосила Людмила Филипович – зав. відділом філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАНУ – під час презентації видання в Укрінформі.

“Всі церкви, про які йдеться у книзі, представлені у нас в Україні, і ми маємо знати витоки, історію появи цих рухів. Книгу написав наш давній друг, професор, відомий політолог Говард Біддулф. Мова йде про 4 церкви – Ісуса Христа, адвентистів сьомого дня, раннього п’ятидесятництва та Ісуса Христа Святих останніх днів. Професор пропонує новий підхід, вважаючи названі церкви не так реформаційними, як реставраційними. Для нашого релігієзнавства ця думка є достатньо новою. І хоча вона спершу була викладена англійською мовою, її переклали українською. Тож маємо двомовне видання”, – сказала Филипович, висловивши сподівання, що книга набуде великої ваги як наукове дослідження.

Автор книги зазначив, що книга присвячена 500-літтю Реформації, яку розпочав Мартін Лютер, і США цього року святкують цю знаменну дату.

“Безсумнівно, він є героїчною фігурою в історії людства. Сьогодні ми говоримо про різницю між реставраціонізмом і реформаторством у християнстві. Мартін Лютер зробив багато, щоб реформувати католицьку церкву в Європі. Також було багато реформаторів у США. А ще були люди, зацікавлені у відновленні, а не просто у реформації. Вони вважали, що реформація була недостатньою, що треба прийти до первинної церкви, відновити її. Це Александр Кемпбелл, Джозеф Сміт, Еллен Уайт та діячі раннього п’ятидесятництва”, – розповів Біддулф.

За його словами, цю невелику книжку можна назвати вступом, який дає пояснення цих чотирьох течій, започаткованих у США в ХІХ столітті і поширених у всьому світі.

“Я хочу показати, що в них є спільного, а що відмінного, і також той внесок, який зробила кожна з цих течій у міжнародному релігійному світі. Всі ці 4 релігії стали частиною релігійної картини в Україні, і відмінність між реформацією і відновленням лише починає досліджуватися в Україні”, – сказав політолог, зазначивши, що ця праця допоможе розвитку релігієзнавства в Україні.

Науковий редактор видання, заступник директора Інституту філософії НАНУ Анатолій Колодний, який також є автором післяслова до книги, додав, що сприймає цю працю як звіт Біддулфа про річне стажування в Україні. Професор також брав участь у наукових конференціях, написав чимало статей і доповідей, виступав на наукових конференціях і зустрічах зі студентами та викладачами різних українських університетів та дослідниками наукових інституцій.

Джерело УКРІНФОРМ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

You may also like

Закон про секти. Українська Асоціація Релігієзнавців реагує на проєкт закону.
0

Лист-звернення УАР  Інформаційний простір України збурила новина про те, що Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та ...
Read More
Від пророцтв у релігії до прогнозування в релігієзнавстві: історія, теорія, перспективи
Від пророцтв у релігії до прогнозування в релігієзнавстві: історія, теорія, перспективи
0

ВСТУП ГЛАВА 1. Проблема майбутнього у філософсько-релігієзнавчому дискурсі ГЛАВА 2. Релігійні концепції майбутнього як об’єкт аналізу ГЛАВА 3. ...
Read More

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.